WORLD SKATE EUROPE RINK-HOCKEY
MATCH REPORT
Competition: FEMALE U17 CLUB TOURNAMENT ADOLF-HIRSCHFELD CUP Match number: 1 Date: 15/12/2017 Place (Village/Country): REMSCHEID/GERMANY
TEAM 1 PLEGAMANS
Shirt
number
Am CARDS PLAYERS
(Name and Surname)
OBTAINED GOALS C
Blue Red
11 VILARRASA, JULIA Goal Keeper
9 SERRA, AINA X
15 APARICIO, ONA X
17 COLOMER, MARIONA X
21 VICENTE, GISELA X
22 LOPEZ, IRINA
23 FONT, DOLORS X X
33 APARICIO, SIGRID
                             
                             
                             
 
TEAM 2 PROJEKT 2020
Shirt
number
Am CARDS PLAYERS
(Name and Surname)
OBTAINED GOALS C
Blue Red
1 LAVANCHY, ESTEE Goal Keeper
2 SCHOBER, SALOME
3 HILFIKER, LEA
4 BOHLER, JANICA
5 EYNARD, ROMANE X
6 WIPF, MAELA
7 GEMPELER, RAJA
8 RUEGGER, NOELIA
9 KOPP, LUZIA
10 SCHENARDI, ANNALENA Goal Keeper
Am Blue card Red TEAM 1 OTHER TEAM MEMBERS Am Blue card Red TEAM 2
  GALLARDO, NOEMI Director / 1st. Delegate   ELLENBERGER, FREDY
  PUIGDOMENECH, MONTSE Director / 2nd. Delegate    
ROCABRUNA, JOAQUIM Main Coach ALLMEN, SIMON
    Assistant Coach/Physical Trainer   MUHLHEIM, PATRICK
    Doctor    
  NAVARRO, SARA Masseur/Nurse/Physioteraphipst    
    Mechanic / Steward    
Time-out 1st. Period 1'(  ) 30"(  )  Time-out 2nd. Period 1'(  ) 30"(  ) Time-out 1st. Period 1'(  ) 30"(  )  Time-out 2nd. Period 1'(  ) 30"(  )
PWP 5 Minutos (0) PWP 5 Minutos (0)
Team
Fouls
TEAM 1 X X X 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Team
Fouls
TEAM 2 X X X X 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
CHRONO
  NORMAL TIME EXTRA-TIME
Start End Start End
1st. Period 8:57 H 9:16 H H H
2nd. Period 9:27 H 9:44 H H H
 
RESULTS
NORMAL TIME EXTRA-TIME PENALTY FINAL
RESULT
1º Period 2º Period 1º Period 2º Period
3-0 2-0 5-0
Administrative protest No PROTESTS Administrative protest No
Motive: Motive:
Technical protest No Technical protest No
1 Name: Notification of protests to each
Team Director/Delegate
2 Name:
Signature Signature
Team 1   CAPTAINS RUBRIC Team 2  
WSERH
Officials
WSERH Member CEA Member
Name: SUSANA PANDAVENES Name:
Official
Table
Assistant Referee / 3rd. Referee
Name: DANIEL LOEWE Rubric:
Main
Referees
Main Referee 1
Name: PANZA, ORLANDO (PT) Rubric:
Refereeing Confidential Report No
 
WSERH Delegate
Name: LUIS REI Rubric:
Timekeeper
Name: TORSTEN FLOSSEL Rubric:
Main Referee 2
Name: TEIXEIRA, JULIO (PT) Rubric:

Additional comments:

WORLD SKATE EUROPE RINK-HOCKEY
MATCH CONTROL
Competition: FEMALE U17 CLUB TOURNAMENT ADOLF-HIRSCHFELD CUP Match number: 1 Date: 15/12/2017
TEAM 1 PLEGAMANS TEAM 2 PROJEKT 2020
Players Disciplinary Power-Play 2’ P-Play 4’
Nr. Initial Blue cards Red Start End Start End Start End Start End
11 X
9
15 X
17 X
21 X
22
23 X
33
 
 
Main Coach 
Director/1st. Delegate  
Director/2nd. Delegate  
Assistant Coach/Physic. Tr.  
Doctor  
Masseur/Nurse/Physioteraphipst  
Mechanic/Steward  
 
Team 1 - Goals
Nr. Time P Time P Time P Time P Time P Time P
15 9:08 1                    
17 0:38 1                    
21 9:38 2                    
23 6:50 1 4:46 2                
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Team
Fouls
TEAM 1 X X X 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Players Disciplinary Power-Play 2’ P-Play 4’
Nr. Initial Blue cards Red Start End Start End Start End Start End
1 X
2
3
4 X
5 X
6 X
7
8 X
9
10
Main Coach 
Director/1st. Delegate  
Director/2nd. Delegate  
Assistant Coach/Physic. Tr.  
Doctor  
Masseur/Nurse/Physioteraphipst  
Mechanic/Steward  
 
Team 2 - Goals
Nr. Time P Time P Time P Time P Time P Time P
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Team
Fouls
TEAM 2 X X X X 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
NORMAL TIME EXTRA-TIME PENALTY
SHOOTOUT
FINAL
RESULT
1º Period 2º Period 1º Period 2º Period
3-0 2-0 5-0
Referees 1+2 Names PANZA, ORLANDO (PT) TEIXEIRA, JULIO (PT)
Assistant Referee Name DANIEL LOEWE