WORLD SKATE EUROPE RINK-HOCKEY
MATCH REPORT
Competition: TOURNAMENT U17 FEMALE CLUBS - CERDANYOLA 2018 Match number: 5 Date: 13/12/2018 Place (Village/Country): CERDANYOLA/SPAIN
TEAM 1 SWISS FUTURE
Shirt
number
Am CARDS PLAYERS
(Name and Surname)
OBTAINED GOALS C
Blue Red
1 PIEMONTESI, MAEVA Goal Keeper
2 SCHOBER, SALOME
3 HILFIKER, LEA
4 GRANDCHAMP, CYNTHIA
5 BECKER, JULIE
6 BYRDE, TESS
7 GEMPELER, RAJA
8 RUEGGER, NOELIA X
9   X       KOPP, LUZIA X
10 JEGERLEHNER, VANESSA Goal Keeper
 
TEAM 2 STUART HCM
Shirt
number
Am CARDS PLAYERS
(Name and Surname)
OBTAINED GOALS C
Blue Red
1 BENFEITAS, MARTA Goal Keeper
2 BRAVO, MADALENA
3 DUARTE, RAQUEL
4 GAIVEU, INES X
5 PINTO, DIANA
6 SOARES, RITA
7 FLORENCIO, INES X X
8 BAUDOUIN, INES X X X
10 ANGELO, MAFALDA Goal Keeper
                             
Am Blue card Red TEAM 1 OTHER TEAM MEMBERS Am Blue card Red TEAM 2
  SUMA, MICHELLE Director / 1st. Delegate   GAIVEU, PEDRO
    Director / 2nd. Delegate   MARQUES, VANIA
VON, SIMON Main Coach BENFEITAS, JOAO
    Assistant Coach/Physical Trainer    
    Doctor    
    Masseur/Nurse/Physioteraphipst    
    Mechanic / Steward    
Time-out 1st. Period 1'(X) 30"(X)  Time-out 2nd. Period 1'(X) 30"(  ) Time-out 1st. Period 1'(  ) 30"(  )  Time-out 2nd. Period 1'(  ) 30"(  )
PWP 5 Minutos (0) PWP 5 Minutos (0)
Team
Fouls
TEAM 1 X X X X X X X 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Team
Fouls
TEAM 2 X X X X X X 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
CHRONO
  NORMAL TIME EXTRA-TIME
Start End Start End
1st. Period 18:58 H 19:18 H H H
2nd. Period 19:29 H 19:54 H H H
 
RESULTS
NORMAL TIME EXTRA-TIME PENALTY FINAL
RESULT
1º Period 2º Period 1º Period 2º Period
0-1 1-4 1-5
Administrative protest No PROTESTS Administrative protest No
Motive: Motive:
Technical protest No Technical protest No
1 Name: Notification of protests to each
Team Director/Delegate
2 Name:
Signature Signature
Team 1   CAPTAINS RUBRIC Team 2  
WSERH
Officials
WSERH Member CEA Member
Name: SUSANA PANDAVENES Name:
Official
Table
Assistant Referee / 3rd. Referee
Name: ALBERTO LÓPEZ Rubric:
Main
Referees
Main Referee 1
Name: BURGOS, RAUL (ES) Rubric:
Refereeing Confidential Report No
 
WSERH Delegate
Name: LUIS REI Rubric:
Timekeeper
Name: LUCA MOLLI Rubric:
Main Referee 2
Name: PARDO, TANIA () Rubric:

Additional comments:

WORLD SKATE EUROPE RINK-HOCKEY
MATCH CONTROL
Competition: TOURNAMENT U17 FEMALE CLUBS - CERDANYOLA 2018 Match number: 5 Date: 13/12/2018
TEAM 1 SWISS FUTURE TEAM 2 STUART HCM
Players Disciplinary Power-Play 2’ P-Play 4’
Nr. Initial Blue cards Red Start End Start End Start End Start End
1 X
2 X
3 X
4
5
6
7 X
8 X
9 X 11:31 9:31
10
Main Coach 
Director/1st. Delegate  
Director/2nd. Delegate  
Assistant Coach/Physic. Tr.  
Doctor  
Masseur/Nurse/Physioteraphipst  
Mechanic/Steward  
 
Team 1 - Goals
Nr. Time P Time P Time P Time P Time P Time P
8 11:23 2                    
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Team
Fouls
TEAM 1 X X X X X X X 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Players Disciplinary Power-Play 2’ P-Play 4’
Nr. Initial Blue cards Red Start End Start End Start End Start End
1
2 X
3
4
5 X
6 X
7 X
8
10 X
 
Main Coach 
Director/1st. Delegate  
Director/2nd. Delegate  
Assistant Coach/Physic. Tr.  
Doctor  
Masseur/Nurse/Physioteraphipst  
Mechanic/Steward  
 
Team 2 - Goals
Nr. Time P Time P Time P Time P Time P Time P
4 13:17 2                    
7 1:06 1 12:12 2                
8 11:31 2 0:15 2                
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Team
Fouls
TEAM 2 X X X X X X 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
NORMAL TIME EXTRA-TIME PENALTY
SHOOTOUT
FINAL
RESULT
1º Period 2º Period 1º Period 2º Period
0-1 1-4 1-5
Referees 1+2 Names BURGOS, RAUL (ES) PARDO, TANIA ()
Assistant Referee Name ALBERTO LÓPEZ