WORLD SKATE EUROPE RINK-HOCKEY
MATCH REPORT
Competition: TOURNAMENT U17 FEMALE CLUBS - CERDANYOLA 2018 Match number: 20 Date: 16/12/2018 Place (Village/Country): CERDANYOLA/SPAIN
TEAM 1 STUART HCM
Shirt
number
Am CARDS PLAYERS
(Name and Surname)
OBTAINED GOALS C
Blue Red
1 BENFEITAS, MARTA Goal Keeper
2 BRAVO, MADALENA
3 DUARTE, RAQUEL
4 X X       GAIVEU, INES X
5 PINTO, DIANA
6 SOARES, RITA
7 FLORENCIO, INES X X
8 X         BAUDOUIN, INES X X
10 ANGELO, MAFALDA Goal Keeper
                             
 
TEAM 2 EAGLE TEAM
Shirt
number
Am CARDS PLAYERS
(Name and Surname)
OBTAINED GOALS C
Blue Red
18 PILLENKAMP, ANNABEL Goal Keeper
7 DICKE, LILLI X
8 LUTTERS, LEONIE
21 SOHNGEN, CELINA M.
29 TOLK, MAYA X
74 STEINMETZ, LEA
77 ZECH, ANNIKA
78 GIERSCH, SAPHIRA
84 NECKE, NINA X
22 IMMER, LARA Goal Keeper
Am Blue card Red TEAM 1 OTHER TEAM MEMBERS Am Blue card Red TEAM 2
  GAIVEU, PEDRO Director / 1st. Delegate   PACZIA, NICOLE
  MARQUES, VANIA Director / 2nd. Delegate   REINERT, CLAUDIA
BENFEITAS, JOAO Main Coach X         TOLK, THOMAS
    Assistant Coach/Physical Trainer    
    Doctor   KLEIN, CHRISTINA
    Masseur/Nurse/Physioteraphipst    
    Mechanic / Steward   PILLENKAMP, SANDRA
Time-out 1st. Period 1'(  ) 30"(  )  Time-out 2nd. Period 1'(X) 30"(  ) Time-out 1st. Period 1'(X) 30"(X)  Time-out 2nd. Period 1'(X) 30"(X)
PWP 5 Minutos (0) PWP 5 Minutos (0)
Team
Fouls
TEAM 1 X X X X X 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Team
Fouls
TEAM 2 X X X X X X X X X X 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
CHRONO
  NORMAL TIME EXTRA-TIME
Start End Start End
1st. Period 10:59 H 11:22 H H H
2nd. Period 11:34 H 11:57 H H H
 
RESULTS
NORMAL TIME EXTRA-TIME PENALTY FINAL
RESULT
1º Period 2º Period 1º Period 2º Period
2-0 2-2 4-2
Administrative protest No PROTESTS Administrative protest No
Motive: Motive:
Technical protest No Technical protest No
1 Name: Notification of protests to each
Team Director/Delegate
2 Name:
Signature Signature
Team 1   CAPTAINS RUBRIC Team 2  
WSERH
Officials
WSERH Member CEA Member
Name: SUSANA PANDAVENES Name:
Official
Table
Assistant Referee / 3rd. Referee
Name: TANIA PARDO Rubric:
Main
Referees
Main Referee 1
Name: BURGOS, RAUL (ES) Rubric:
Refereeing Confidential Report No
 
WSERH Delegate
Name: LUIS REI Rubric:
Timekeeper
Name: LUCA MOLLI Rubric:
Main Referee 2
Name: LOPEZ, ALBERTO (ES) Rubric:

Additional comments:

WORLD SKATE EUROPE RINK-HOCKEY
MATCH CONTROL
Competition: TOURNAMENT U17 FEMALE CLUBS - CERDANYOLA 2018 Match number: 20 Date: 16/12/2018
TEAM 1 STUART HCM TEAM 2 EAGLE TEAM
Players Disciplinary Power-Play 2’ P-Play 4’
Nr. Initial Blue cards Red Start End Start End Start End Start End
1 X
2
3
4 X X 0:39 0:00
5 X
6
7 X
8 X
10
 
Main Coach 
Director/1st. Delegate  
Director/2nd. Delegate  
Assistant Coach/Physic. Tr.  
Doctor  
Masseur/Nurse/Physioteraphipst  
Mechanic/Steward  
 
Team 1 - Goals
Nr. Time P Time P Time P Time P Time P Time P
4 8:33 1                    
7 4:10 1 7:42 2                
8 3:34 2                    
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Team
Fouls
TEAM 1 X X X X X 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Players Disciplinary Power-Play 2’ P-Play 4’
Nr. Initial Blue cards Red Start End Start End Start End Start End
18
7 X
8
21
29 X
74
77 X
78 X
84
22 X
Main Coach 
Director/1st. Delegate  
Director/2nd. Delegate  
Assistant Coach/Physic. Tr.  
Doctor  
Masseur/Nurse/Physioteraphipst  
Mechanic/Steward  
 
Team 2 - Goals
Nr. Time P Time P Time P Time P Time P Time P
29 8:39 2                    
84 8:12 2                    
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Team
Fouls
TEAM 2 X X X X X X X X X X 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
NORMAL TIME EXTRA-TIME PENALTY
SHOOTOUT
FINAL
RESULT
1º Period 2º Period 1º Period 2º Period
2-0 2-2 4-2
Referees 1+2 Names BURGOS, RAUL (ES) LOPEZ, ALBERTO (ES)
Assistant Referee Name TANIA PARDO